İSTANBULSAĞLIK KABİNLERİ

İstanbul Fatih Drhacamat.com Hakkında İncelemelerimiz -Hacamat Seansı 100TL

istanbul Fatih'de hacamat yaptırmak isteyenler için Doktor hacamat işte detaylar

İstanbul Fatih Drhacamat.com Hakkında İncelemelerimiz -Hacamat Seansı 100TL

İstanbul Fatih Drhacamat.com Fatih’de oturanlar ve bu bölgede hacamat olmak isteyenler için Nur polikliniğini tercih edebilirler. Doktor Mehmet Sarı’nın aynı zamanda Sağlık bakanlığı onaylı hacamat tedavisi yapabilir sertifikasıda bulunmaktadır.

Nur Polikliniğinde hacamat seans ücreti 100TL 

Kullanılan kupa sayısı: Her hangi bir sınır yok rahatsızlığınıza göre belirleniyor.

Advert

Kupa çekme yaptırmak isteyenler için Fatih’de bulunan bu poliklinik hem hijyen hemde klinik ortamında yapılması daha faydalı olacaktır.

Klinik de bayan ve erkek haccam bulunmaktadır. Burada doktor kontrolünde hacamat tedavisi çok güvenli bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Dr.hacamat.com hakkında

Nur Polikliniği 2000 yılından beri konusunda tecrübeli hekimleriyle faaliyetlerini sürdürmektedir. Amacımız Peygamber sünneti olan Hacamatı klinik ortamında hijyenik şartlarda uygulamaktır.
Tüm hastalarımıza poliklniğimizde hizmet vermekten kıvanç duyarız.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Fevzi Paşa Cad. No: 154 (Karagümrük Stadı Yanı) Fatih / İstanbul
TEL: +90 (212) 635 03 13
Web sitesi: drhacamat.com

 • Hacamat ne için aç karnına yapılır?
  İnsan aç iken kandaki toplam yağ ve şeker oranı ve kan içeriesinde bulunan toksik maddeler düşük düzeyde bulunur. Aç halde iken kalp, karaciğer ve böbrekler daha aktif çalışır. Başka bir ifade ile yemek sonrası insan vücudunda bulunan kanın yarısı (Toplam kan miktarı 6-7 lt.’dir) sindirim ile uğraşır.
 • Hacamat olursam canım acır mı?
  Hayır hacamat dışardan bakıldığında sanki çok korkulacak birşeymiş gibi gibi gelsede aksine acısı olmayan bir tedavi yöntemidir bunu yakınlarınızdan yaptıran varsa sorabilirsiniz veya yaptırıp kendinizde görebilirsiniz.
 • Hacamatın yan etkileri nelerdir?
  Hacamatın hiç bir yan etkisi yoktur.
 • Hacamat yaptırmadan önce ne yapmam gerekli? 
  Hacamat yaptırmadan önce fazla yemek yememiş olmanız gereklidir ne çok aç ne de çok fazla tok olmanız gereklidir. örneğin saat öğlen 13′ de hacamat yaptıracaksanız saat 11′ de kahvaltınızı bitirmiş olmalısınız.
 • Hacamat psikolojik rahatsızlıklara da iyi gelir mi? 
  3-4 seansta ruhen rahatlandığı hissedilecektir.
 • Migren ve başağrısı hacamatla geçer mi? 
  Bu şikayetle gelen hastaların % 90′nda başarı sağlanmıştır.
 • Panik atağa hacamat iyi gelir mi? 
  İlk seansta % 50 başarı sağlanırken, iyileşme sürecini takip edilerek 2 veya 3 seansta % 100 başarı elde edilmektedir.
 • Hacamat bağışıklık sistemini güçlendirir mi?
  Hacamat doğal olarak bağışıklık sistemini güçlendirerek modern tıbbın tam olarak tedavi edemediği otoimmun hastalıklarda (MS-Multiple Scleroz, Psoriazis -Sedef Hastalığı, Pitriyazis Rose-Gül Hastalığı, Lupus Eritramatozus, Romatoid Artrit, Hashimato Troidit) gibi hastalıklar da immuniteyi artırarak iyi gelmektedir.
 • Hacamat vesvese takıntı ve büyü gibi rahatsızlıklara faydası olurmu? 
  Evet faydası vardır. Bazı alimler baştan yapılan hacamatın 50 yıllık kökleşmiş olan sihir büyü gibi şeyleri def edildigi söylenmektedir.
 • Kas ağrılarına hacamat iyi gelir mi? 
  Kas ağrılarının hepsini % de 100 lük bir oranla ilk seansta hacamat tedavisiyle iyileşmektedir. Bunun etkisini daha yapılır yapılmaz hissedebilirsiniz.
 • Eklem ağrıları ve romatizmalara hacamat iyi gelir mi? 
  Eklem ağrıları ve romatizmal hastalıklarda hacamatın etkileri şaşırılacak kadar etkilidir. Fakat yaşı 70′ten yukarı olanlarda etkisi azalmaktadır.
 • Sünizit ve migren hastalarında hacamat nasıl bir sonuç vermektedir? 
  Migren modern tıbbın çözüm bulamadığı bir rahatsızlıktır.
  Hacamat uygulaması ile sinüzit ve migren hastalıklarında kesin sonuç aldığımız pekçok hastamız mevcuttur. Tedaviye direnç gösteren vakalarda sülük uygulaması ve akupunkturu eklediğimiz vakalarımızda vardır.
 • Normal kan vermekle hacamatın arasındaki fark nedir?
  Normal kan vermek atar damar ve toplar damarlardan gerçekleşmektedir bu işlem sadece oradan akan kan akışını temizlemektedir ama hacamatla yapılan işlem çok farklıdır hacamat kılcal damarlardan yapılmaktadır damarlarımız şöyle düşünürsek atar damar bir otoban gibi toplar damarda cadde gibidir ama kılcal damarlar çok dar sokaklar gibidir yani burada kan çok fazla hareket etmemektedir bu netice itibari ile oradaki kanlar işlemini yitirmekte ve kılcal damarlardaki kan hücreleri ölmektedir ingiliz kraliyet ailesi hastanesinin yapmış olduğu bir açıklamaya göre hastalıkların % 80 lik bir kısmı kılcal damarlardaki kan hücrelerinin işlevlerini yitirmiş olmalarındandır denilmektedir.
 • Hacamat hangi sıklıkla yapılmalıdır?
  Hacamat seansları süresince bir ay içerisinde ayda 1 kez olmak üzere 7 seans yaptırılabilir. Yani 7 seans için ayda bir kez olmak üzere 7 ay devam ettirilebilir. Sonra hacamat aralığı yavaş yavaş 2 ve 3′er ay aralığına uzatılmalıdır. Bu aşamadan sonra yılda 3-4 kez olunması sağlık açısından faydalıdır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.